Yoksa bu bir blog mu?

3 yıl önce, Skykeeper ürünü geliştirme sürecinde, çalışanlar arasında tecrübe, fikir ve bilgilerin paylaşılıp şirket içerisine yayılacağı bir mecra olarak aklımızda oluşmaya başlamış T2 Blog'u açabilmek ancak bu günlerde mümkün oldu. O zamanlar blog altyapısının tümüyle tarafımızca yazılmasını umuyorduk. Ancak yeterli zaman ve iş gücü ayrılamadığından bu günlere kadar açamadığımız blog için artık bir seçeneğimiz var. Soner bir süre önce kişisel web sitesinde Ghost platformunu kullanmaya başladı, bunun T2 için de kullanılabilir olduğunu düşünerek blogu ayağa kaldırmaya karar verdik.T2 blog var olan Ghost temalarından birisinin görünümü üzerinde yaptığımız küçük düzenlemelerle hızlıca ortaya çıktı. T2 blog, bilgilerin ve deneyimlerin bir arada tutulmasını sağlayan önemli bir öğe olarak T2 ekosisteminin genişletilmesine yardımcı olacak.

Blog üzerine dil konusunda bir seçime varamadık ve seçimi size bıraktık. Henüz yabancı okuyucularımızın olmayacağını varsayarak sadece Türkçe içerikler yayınlayabilir ya da yok kardeşim ben İngilizce, Fransızca hatta Çince bile yazarım diyebilirsiniz. Ayrıca her türlü blog ile ilgili yeni fikir için konuşabilir ve daha iyi hale getirebiliriz.

Bir ekleme daha yapayım. Henüz çalışmalarına yeni başladığım bir badge edinme mekanizması da kurmayı planlıyoruz. Ekiplerden bağımsız, yaptıkları işlerle bağlantılı olarak kişisel badgeler oluşturulacak. Web sitesinin 'Team' kısmı da yenilenecek, kazanılan badgeler görüntülenebilecek. Sadece badge sahibine sticker kupa vs. gibi küçük keyifli hediyeler verilecek. Örneğin blogda en aktif bulunan kişi/kişilere 'blogger' badgesi vereceğiz. Keyifli olacağını düşünüyoruz, alt başlıklarına hala karar veriyoruz, önerilerinize açığız :)

Sevgiyle kalın, blogla kalın!